O wolontariacie

16 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszkami Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Ta fundacja koncertuje od 2009 r. Pomaga w zbieraniu środków niezbędnych do walki z poważnymi chorobami dziecięcymi. Działa na terenie powiatu oświęcimskiego.

Mottem fundacji są słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, które mówią o potrzebie bezinteresownej miłości wobec bliźnich. Pani prezes Monika Bartosz oraz pani wice prezes Bernadeta Sędrak – Legut opowiedziały o organizowanych przez fundację imprezach kulturalnych oraz akcjach społecznych. Duża grupa osób pracuje charytatywnie. Są wśród nich znani sportowcy, aktorzy, zespoły muzyczne. Jest również wielu anonimowych darczyńców. Fundacja nie pobiera żadnej prowizji. Wszystkie zebrane pieniądze trafiają do chorych dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. Pani dyrektor. mgr Cecylia Stokłosa podziękowała paniom za ciekawe informacje, a uczniowie wręczyli pamiątkowy dyplom.