Wycieczka do Wrocławia

W dniach 13- 15.06.2022 uczniowie klas V, VIIa i VIIb w ramach projektu “Poznaj Polskę” pojechali na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszego dnia zwiedzili miasto „ Szlakiem krasnali po Wrocławiu” - które skryły się w kilkudziesięciu miejscach w obrębie Starego Miasta. Podczas zwiedzania młodzież aktywnie szukała ukrytych skrzatów m.in. Halabardnika, Krasnala Obieżysmaka, Szermierza, Krasnala Tumskiego. Zobaczyli również zachwycającą Panoramę Racławicką.

Drugiego dnia odwiedzili Centrum wiedzy o wodzie – Hydropilis, spacerowli po przepięknym Ogrodzie Botanicznym a w Muzeum Narodowym uczestniczyli w ciekawej lekcji “Jak wyrazić uczucia w dziele sztuki?”

W ostatnim dniu zwiedziliśmy wrocławskie ZOO - największe pod względem liczebności zwierząt i najstarsze ZOO w Polsce, perła Wrocławia oraz Afrykarium - unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Wizytę we Wrocłąwiu zakończyliśmy pod Halą Stulecia gdzie zobaczyliśmy przepiękny multimedialny pokaz fontann.