Wyjście do Straży Pożarnej

Wyjście do Straży Pożarnej Poniedziałek, 5 czerwca 2023 Piątek 2 czerwca rozpoczął się w naszej szkole od próbnej ewakuacji przeciwpożarowej. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do budynku miejscowej Straży Pożarnej. Celem wyjścia było zapoznanie się z pracą strażaka.

Wizyta Ratowników Medycznych

Wizyta Ratowników Medycznych Niedziela, 4 czerwca 2023 Dnia 22 maja 2023 r. do naszej szkoły karetką pogotowia przyjechał personel medyczny. Ratownicy Pan Łukasz Patrzyk i Pan Mikołaj Homa mieli okazję opowiedzieć uczniom na czym polega ich zawód i czym zajmują się na co dzień. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.

Wycieczka do Bajki Pana Kleksa

Wycieczka do Bajki Pana Kleksa Sobota, 3 czerwca 2023 31 maja klasa trzecia i czwarta wybrała się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, aby bardzo kreatywnie spędzić czas. Podczas wizyty w Bajce przeżyli niezapomnianą przygodę odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki tego niezwykłego miejsca oraz eksperymentując pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka Piątek, 2 czerwca 2023 1 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. W tym dniu w naszej szkole nie było tradycyjnych lekcji. Zaplanowano różnego rodzaju zabawy i rozgrywki sportowe. Po wysiłku fizycznym na każdego z uczniów czekał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Dzień Dziecka upłynął w radosnej atmosferze.

XXV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej "Nutka 2023"

XXV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej Piątek, 2 czerwca 2023 26 maja w Brzezince odbył się XXV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej "Nutka 2023" . Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Karweta, Wojciech Grubka oraz zespół "Przyjaciółki" w składzie - Rihanna Krawczyk, Julia Milowska i Martyna Stachura. W kategorii soliści I-IV Wojtek zdobył 1. miejsce, a "Przyjaciółki" zdobyły 2. miejsce w kategorii zespoły I-IV. Koncert laureatów odbędzie się 3 czerwca podczas Święta Gminy w Grojcu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Wycieczka do Ustronia

Wycieczka do Ustronia Poniedziałek, 22 maja 2023 W piątek 19 mają uczniowie klas piątej i szóstej udali się na wycieczkę do Ustronia. Chociaż Ustroń przywitał nas pochmurną pogodą z zapałem udaliśmy się czerwonym szlakiem na Równicę. Było trudno, ale daliśmy radę.

Wizyta w Teatrze Banialuka

Wizyta w Teatrze Banialuka Poniedziałek, 22 maja 2023 9 maja byli i obecni uczniowie uczęszczający na koło teatralne uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Banialuka w Bielsku Białej, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Włosy mamy". Spektakl był niezwykle poruszający i dotyczył bardzo ważnego aspektu jakim jest depresja. Obecnie jest to bardzo dużo problem i niezwykle ważna tematyka na, którą trzeba zwrócić uwagę i o której trzeba rozmawiać. Aktorzy przedstawili tę chorobę przyrównując ją do włosów. Włosów, których jest dużo i które jeśli się splączą i powstaną w nich kołtuny to niezwykle trudno je rozplątać. Podkreślono też fakt, że to nic złego prosić innych o pomoc i że czasami pomoc innych jest jedynym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Poniedziałek, 8 maja 2023 8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy pierwszej z opiekunami odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną.

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi Poniedziałek, 8 maja 2023 W dniach od 21 kwietnia do 5 maja aktywnie uczestniczyliśmy w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych "Ziemia nasza planeta" i "Chcę oddychać czystym powietrzem" oraz konkursie przyrodniczym o tematyce biologiczno-geograficznym. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które propagowały tematykę ekologiczną. W salach lekcyjnych zawisły gazetki na temat ekologii.

Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt

Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt Poniedziałek, 8 maja 2023 W piątek 5 maja w Brzezince odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt z klas 4-6. Nasze dziewczyny po remisie i dwóch pewnych zwycięstwach znalazły się w finale. W nim bez problemu poradziły sobie z SP Harmęże wygrywając 2:0. Zwycięstwo w tym meczu dało naszym dziewczynom awans do kolejnego etapu. Będą one reprezentowały naszą gminę w zawodach powiatowych. Warto dodać, że dziewczyny nie straciły żadnej bramki przez cały turniej. Serdeczne gratulacje oraz wielkie brawa dla naszych zawodniczek, za ich wspaniałe osiągnięcie!

archiwum wiadomości