Informacja dla przyszłych pierwszoklasistów

Informacja dla przyszłych pierwszoklasistów Wtorek, 28 czerwca 2022 Drodzy Rodzice! W przyszłym roku szkolnym 2022/2023 Państwa dziecko zostanie uczniem klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Józefa Suskiego we Włosienicy. Już teraz pragniemy przekazać najważniejsze informacje, które pomogą lepiej przygotować się do nowego okresu w życiu Państwa dziecka.

W poszukiwaniu lepszego świata

W poszukiwaniu lepszego świata Środa, 22 czerwca 2022 20 czerwca miała miejsce premiera przedstawienia profilaktycznego pt. "W poszukiwaniu lepszego świata" przygotowanego przez koło teatralne, do którego należą uczniowie z klas I-V. Jak zmieniać świat, w którym rozbija się atomy, rządzi nowa technologia, a ludzie boją się okazywać swoje uczucia...? Aby dzieci mogły poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, musiały sięgnąć po pomoc samego Pana Kleksa i ...bajek Jana Brzechwy.

Gramy z kulturą dla Ukrainy

Gramy z kulturą dla Ukrainy Środa, 22 czerwca 2022 19 czerwca na Rynku Głównym w Oświęcimiu odbył się koncert zorganizowany przez Powiat Oświęcimski i Młodzieżowy Dom Kultury pod hasłem "Gramy z kulturą dla Ukrainy". Koncert rozpoczął się rozdaniem nagród w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej, w którym Aleksandra Karweta z klasy III wyśpiewała wyróżnienie( kategoria kl.1-3), a Klaudia Cichy z klasy VIIa drugie miejsce (kategoria kl. 7-8). Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia Środa, 22 czerwca 2022 W dniach 13- 15.06.2022 uczniowie klas V, VIIa i VIIb w ramach projektu “Poznaj Polskę” pojechali na wycieczkę do Wrocławia.

Festiwal Pieśni Patriotycznej

Festiwal Pieśni Patriotycznej Sobota, 18 czerwca 2022 Dnia 9 czerwca w ROK Zatorze, odbyły się przesłuchania Festiwalu Pieśni Patriotycznej WOLNA POLSKA . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Majkut, Aleksandra Karweta, Wojciech Grubka, Klaudia Cichy. Aleksandra otrzymała wyróżnienie a Wojciech Grubka otrzymał nominację do Gali Finałowej Festiwalu Pieśni Patriotycznej WOLNA POLSKA. Gala Finałowa odbyła się 10 czerwca. Wojciech Grubka uczeń klasy trzeciej zdobył II miejsce. Gratulujemy.

Akcja ekologiczna "Wymień puste na pełne"

Akcja ekologiczna Sobota, 18 czerwca 2022 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Akcji Ekologicznej organizowanej przez firmę Amos ,,Wymień puste na pełne". Dzięki zaangażowaniu uczniów wymieniliśmy 120 pustych opakowań po klejach i otrzymaliśmy 30 nowych tubek. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pamiętali, aby wrzucić puste opakowanie do specjalnego pojemnika, a nie do kosza. Od września działamy dalej.

Program "Nie pal przy mnie, proszę"

Program Poniedziałek, 13 czerwca 2022 Trzecioklasiści wzięli udział w cyklu zajęć warsztatowych w ramach programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę". Program ma charakter profilaktyczny, jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.

Dzień dziecka

Dzień dziecka Czwartek, 9 czerwca 2022 Nasz Dzień Dziecka był wyjątkowy, dzięki zaangażowaniu i wzajemnej współpracy. Rada Rodziców wraz z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym zorganizowała uczniom czas, który dostarczył mnóstwo wrażeń - ale o to właśnie chodzi w dniu, w którym swoje święto mają dzieci. W imieniu wszystkich uczniów bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za cudowne atrakcje, lody i inne słodkie przekąski.

Wycieczka do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu

Wycieczka do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu Piątek, 3 czerwca 2022 23 maja uczniowie klasy 3 wraz z księdzem i wychowawcami byli na wycieczce w Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, gdzie uczestniczyli we mszy świętej, po której tamtejszy proboszcz zaprosił ich na słodki poczęstunek.

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Piątek, 3 czerwca 2022 W piątek, 27 maja w Porębie Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Nutka”, w którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3.

archiwum wiadomości