I miejsce naszej uczennicy w VIII Małopolskim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej!

10 października 2018 r. Klaudia Cichy reprezentowała Szkołę Podstawową im. Józefa Suskiego we Włosienicy w VIII Małopolskim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowanym w Teatrze Łaźnia Nowa przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, przy współpracy z Biurem Poselskim Posła na Sejm RP Ireneusza Rasia. Adresatami konkursu byli uczniowie IV-VIII klas podstawowych oraz III klas szkół gimnazjalnych z całego województwa.

 

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie się w dwóch kategoriach jednocześnie: pieśni i poezji o tematyce patriotycznej. Obie kategorie były oceniane łącznie, nie było także podziału na kategorie wiekowe. Przewodniczącą jury była wokalistka Magdalena Steczkowska, a patronatem honorowym konkurs objęli m. in. Piotr Ćwik (Wojewoda Małopolski), Jacek Krupa (Marszałek Województwa Małopolskiego), Jacek Majchrowski (Prezydent Miasta Krakowa), Barbara Nowak (Małopolski Kurator Oświaty), Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” oraz Muzeum Historyczne w Krakowie.

 

Spośród wszystkich uczestników jury wybrało jedynie 5 laureatów (dwa wyróżnienia i po jednym miejscu na każdym stopniu podium). Niezmiernie miło nam ogłosić, że PIERWSZE MIEJSCE, a tym samym NAGRODĘ GŁÓWNĄ, zdobyła nasza dziewięciolatka z kl. IV a, reprezentantka koła wokalnego prowadzonego przez p. Joannę Rolewską - KLAUDIA CICHY! :) Klaudia zachwyciła komisję konkursową interpretacją wiersza „Żołnierz polski” oraz pięknym wykonaniem pieśni „Rozkwitały pąki białych róż”. Uczennica wzięła także udział w uroczystym koncercie, który miał miejsce po ogłoszeniu wyników, a swoim występem poprzedziła recital Magdaleny Steczkowskiej. Razem z Klaudią na podium stanęli Tomasz Szeliga z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie, który zajął II miejsce, oraz Jan Golec ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie.

 

Gratulacje dla naszej małej (i najmłodszej spośród wszystkich uczestników) wokalistki z gminy Oświęcim! :)

 

https://www.facebook.com/100001216399347/videos/2091138424270017/ - film nagrany przez pana Andrzeja Buczkowskiego, jednego z członków jury, Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVI

 

Warto wspomnieć, że to drugi konkurs o szerokim zasięgu z rzędu, który zwyciężyła uczennica naszej gminy i zarazem naszego koła wokalnego. Przypomnijmy, że w ostatnim konkursie pod nazwą Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  „MUZA” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze I miejsce zdobyła Monika Stachura (również z kl. IV a).

 

Jeszcze raz gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów! :)

GALERIA