Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - podsumowanie akcji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się co roku. Głównym jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, jak również jest okazją dla uczniów aby w przyjemny i niecodzienny sposób nadrobić „tabliczkowe” zaległości po wakacjach.

W tym roku ŚDTM obchodzony był 1 października i w naszej szkole odbywał się już po raz czwarty. Koordynatorkami akcji były mgr Renata Rodak, mgr Anna Kaszyca, mgr Justyna Marek i mgr Ewelina Stachura. Przygotowania do ŚDTM rozpoczęły się już od 27 września i trwały cały tydzień. W tym czasie w naszej szkole królowała tabliczka mnożenia i było to widoczne nie tylko w klasach, ale i na szkolnych korytarzach. Wykonano gazetki ścienne, gdzie umieszczono plakaty i zagadki matematyczne oraz ciekawe sposoby mnożenia. Korytarz szkolny został udekorowany wesołymi i kolorowymi wierszami na temat tabliczki mnożenia, a na drzwiach umieszczono hasło i odzew na kolejne dni. Ponadto, na stronie internetowej szkoły został umieszczony specjalny list do rodziców, który zachęcał ich, by również zaangażowali się w akcję i przygotowali swoje pociechy do egzaminu. Wszystkie działania podjęte w szkole w ciągu tego tygodnia miały służyć jak najlepszemu przygotowaniu się do piątkowego egzaminu i uzyskania tytułu „Eksperta tabliczki mnożenia”. Finalny dzień przebiegał w atmosferze wielkich emocji i rywalizacji o tytuł najlepszego eksperta w tej dziedzinie. W klasach III-VIII przeprowadzono pisemny egzamin na znajomość tabliczki mnożenia oraz test minutowy. Uczniowie młodszych klas rozwiązywali również łamigłówki, grali w gry matematyczne np: Ja mam Kto ma?, Memory, Domino oraz Kaboom. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszyscy biorący udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia otrzymali naklejki uczestnika. Uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin pisemny, wręczono certyfikaty z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, a najlepsi z  najlepszych zostali wytypowani do nagród rzeczowych.

 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - World Multiplication Table Day był obchodzony również w języku angielskim. Uczniowie klasy 3 poznali zagadnienia związane z tabliczką mnożenia i przećwiczali podawanie wyników po angielsku. Dla uczniów było to ciekawe doświadczenie, chociaż na początku wydawało się przerażające. Na szczęście, wszyscy doskonale poradzili sobie z obliczeniami w j. angielskim i dzięki temu mogli przypomnieć sobie liczby oraz kolory. Każdy uczeń rozwiązał zadania na tablicy interaktywnej, pokolorował robota według obliczeń i uzupełnił tabelkę z działaniami. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali plakietkę z napisem "I'm times table star" . Dodatkowo, podczas tygodnia z tabliczką mnożenia na korytarzu szkolnym zawisła gazetka tematyczna również w języku angielskim. 

Do egzaminu przystąpiło 123 chętnych uczniów z klas III - VIII . Tytuł eksperta uzyskało 40 uczniów, a tytuł „Supermistrza tabliczki mnożenia” uzyskali: Wojciech Płoszczyca z klasy III Mikołaj Kuglin z kl. IV,  Jan Mirowski z klasy V, Monika Stachura z klasy VIIa, Alan Wacławek z klasy VIIb, Maciej Stachura z klasy VIIIa oraz Julia Kowalczyk z klasy VIIIb.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych obchodach Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Do zobaczenia za rok!

GALERIA