Majowe spotkania z książką

Maj to miesiąc książki, bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji uczniowie mogli zapoznać się z gazetką ścienną "Zalety książek i czytania z przymrużeniem oka".

9 maja klasa pierwsza brała udział w organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie  - Filia w Oświęcimiu zajęciach online „Najciekawsze biblioteki świata”. Uczniowie poznali najciekawsze biblioteki z całego świata - od przeszłości do teraźniejszości, a także  nietypowe miejsca, w których zakładane są biblioteki i środki transportu do przewożenia książek w bibliotekach mobilnych.

Tego samego dnia klasa piersza udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej i wręczyła Pani Małgorzacie Rozner laurkę z okazji Dnia Bibliotekarza. Każdy uczeń kolorował plakat zaprojektowany na tegoroczny Tydzień Bibliotek. Następnie klasa brała udział w lekcji o Janie Brzechwie, która zakończyła się quizem ze znajomości wierszy poety. Po słodkim poczęstunku w dobrych humorach dzieci wróciły do szkoły.

 

https://gbp.gminaoswiecim.pl/pl/2296/20441/tydzien-bibliotek-we-wlosienicy-ruszyl-pelna-para-.html

 

11 maja klasa druga wykonywała zakładki do książek i mogła wysłuchać głośnego czytania opowiadania Ireny Tuwim o tajemniczym tytule "Pampilio". Powstały ciekawe prace plastyczne związane z czytanym tekstem.

13 maja uczniowie na świetlicy poznali opowiadanie o Elmerze i na jego podstawie wykonali kolorowanki. Ponadto dzieci uczęsczające do szkolnej świetlicy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Książka - moim przyjacielem".

 

 

 

GALERIA