Wizyta w Teatrze Banialuka

9 maja byli i obecni uczniowie uczęszczający na koło teatralne uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Banialuka w Bielsku Białej, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Włosy mamy". Spektakl był niezwykle poruszający i dotyczył bardzo ważnego aspektu jakim jest depresja. Obecnie jest to bardzo dużo problem i niezwykle ważna tematyka na, którą trzeba zwrócić uwagę i o której trzeba rozmawiać. Aktorzy przedstawili tę chorobę przyrównując ją do włosów. Włosów, których jest dużo i które jeśli się splączą i powstaną w nich kołtuny to niezwykle trudno je rozplątać. Podkreślono też fakt, że to nic złego prosić innych o pomoc i że czasami pomoc innych jest jedynym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji.

Oczywiście w wyjeździe nie zabrakło czasu na zwiedzenie kilku ciekawych miejsc w Bielsku- Białej. Uczniowie mogli podziwiać piękną okolice, a ich uwagę przykuły szczególnie pomniki bohaterów ze znanych bajek, które postały właśnie w tym mieście w Studiu Filmów Rysunkowych. Kulminacją wycieczki były lody oraz posiłek w popularnej restauracji..